Prohlídky areálu baziliky

Bazilika je volně přístupná denně od 8:30 do 17:00, v letních měsících bývá otevřeno do 18:00, případně i déle. Návštěva za účelem prohlídky je možná pouze mimo dobu konání bohoslužeb. V bazilice je třeba zachovávat klid, je to dům modlitby a usebrání.

V měsících červnu až září 2022 zajišťuje svatokopecká farnost v rámci projektu Olomoucké kostely s průvodcem průvodcovské služby zdarma s finanční podporou Statutárního města Olomouc.

PROVOZNÍ DOBA - OLOMOUCKÉ KOSTELY S PRŮVODCEM

červen, září
pondělí až pátek 13:00 – 17:00
sobota, neděle, svátky 12:00 – 18:00

červenec, srpen
pondělí až pátek 10:00 – 12:00 a 12:30 – 18:00
sobota, neděle, státní svátky 12:00 – 18:00

Prohlídky začínají obvykle v každou celou hodinu, popřípadě v jiných časech dle zájmu návštěvníků. Poslední prohlídka začíná hodinu před koncem provozní doby. Prosíme, aby se skupiny nad 10 osob hlásily předem na e-mailové adrese muzeum@svatykopecek. V e-mailu uveďte datum, čas, název a charakter skupiny, počet osob a kontaktní údaje objednatele – jméno, telefon, e-mail, případně jméno a kontakt na vedoucího skupiny, pokud se liší od objednatele.

INDIVIDUÁLNÍ PROHLÍDKY

Mimo provozní dobu projektu Olomoucké kostely s průvodcem je možno objednat individuální komentované prohlídky. Prohlídky objednávejte alespoň 2, lépe 3 týdny předem, abychom pro Vás mohli zajistit průvodce. Prohlídky zpracováváme 2x týdně, neobdržíte-li do týdne odpověď, prosíme, připomeňte se. Objednávky posílejte na e-mailové adrese muzeum@svatykopecek.cz. V e-mailu uveďte datum, čas, název a charakter skupiny, počet osob a kontaktní údaje objednatele – jméno, telefon, e-mail, případně jméno a kontakt na vedoucího skupiny, pokud se liší od objednatele.

CENÍK PRŮVODCOVSKÝCH SLUŽEB

Olomoucké kostely s průvodcem zdarma
individuální prohlídky 50 Kč za osobu, min. 500 Kč za prohlídku
školní skupiny 30 Kč za osobu, pro žáky MŠ, ZŠ, SŠ v počtu nad 10 účastníků v rámci školní výuky, pedagogický doprovod zdarma

Bližší informace k prohlídkám získáte telefonicky na pokladně muzea během otevírací doby na čísle +420 778 781 981 nebo na e-mailové adrese muzeum@svatykopecek.cz.

Doporučujeme i návštěvu nově otevřeného Svatokopeckého muzea v areálu baziliky.